تاریخچه جوشکای

تاریخچه جوشکاری

تاریخچه جوشکاری

جوشکاری که در دنیای امروز نقش بسیار مهمی را ایفا میکند. تاریحچه طولانی ای هم دارد. بیش از 150 سال است که جوشکاری در جهان به کمک بشریت آمده. چه جوشکاری های معمول و چه جوشکاری سربه سر میلگرد که ما در مرکز جوشکاری فورجینگ مشهد به آن مبادرت داریم.

جالب است بدانید برای اولین بار فردی به نام موسیان بود که از روش قوس کربنی برای ذوب فلزات و باطبع آن جوشکاری استفاده نمود. روش او مورد توجه قرار گرفت تا اینکه بعد از چند سال برای اولین بار پای الکترود های قابل مصرف، توسط اسلاویانوف به جوشکاری باز شد.

این جریان به همین منوال ادامه داشت تا اینکه ژول دانشمند معروف، به فکر افتاد تا از جوشکاری مقاوتی استفاده کند. این روش ژول در جوشکاری، در سال 1876 توسط الیهو تامسون به صورت صنعتی و تجاری در آمد و به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفت.

بعدها در سال 1895 ، لوشاتلیه لوله اکسی استیلن را کشف کرد که درگرگونی بزرگی را در صنعت جوشکاری به دنبال داشت.

جنگ های جهانی اول و دوم باعث پیشرفت سریع صنعت جوشکاری شد، چرا که جنگ نیاز به ساخت انواع مصنوعات فلزی را به دنبال داشت. انواع اتاقک ها، وسایل نقلیه ، تانک ها و نفربرها، هواپیماها و سایر ادوات جنگی همه و همه نیاز به جوشکاری را به خوبی نشان میدادند و باعث پیشرفت آن تا به امروز شدند.

امروزه با یه دستگاه کوچک به اندازه یک کیف دستی به راحتی میتوان به جوشکاری فلزات پرداخت. البته کار ما در جوشکاری فورجینگ مشهد قدر پیچیده تر بوده و نیازمند وسایل بیشتری میباشد.

جوشکاری فورجینگ – جوش فورجینگ- جوش سر به سر میلگرد جوشکاری فورجینگ – جوش فورجینگ- جوش سر به سر میلگرد جوشکاری فورجینگ – جوش فورجینگ- جوش سر به سر میلگرد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *