جوشکاری فورجینگ مشهد

مختصری درباره جوش سربه سر فورجینگ

سابقه ی این نوع جوشکاری که به صورت استاندارد در مرکز جوشکاری فورجینگ مشهد انجام میشود به حدود صد سال پیش بازمیگردد. در اوایل قرن بیستم این مدل از جوشکاری در کشورهای صنعتی و رو به رشد آن زمان مثل ژاپن و امریکا رواج یافت. جوشکاری فورجینگ یا همان gas pressure welding که به اختصار GPW نامیده میشود زیر مجموعه ای از جوشکاری گاز اکسی استیلن بود.

بعد از آنکه مزیا مقاومتی و اقتصادی جوشکاری فورجینگ برسر زبان ها افتاد کم کم استفاده از آن بسیار رایج شد. تا آنجایی که در جوشکاری ریل ها راه آهن و لوله های انتقال آب و … هم از این روش استفاده میشد. بعد از آن جوشکاری سربه سر میلگرد را هم به این روش انجام میدادند. البته اجرای این مدل جوشکاری منوط به رعایت استاندارها هست تا به خوبی سود آور باشد. روشی که ما هم مرکز جوشکاری فورجینگ مشهد با استاندارد های بین المللی انجام میدهیم.

با اهمیت پیدا کردن امنیت مردم و استحکام سازه ها، این مدل جوشکاری تقریبا در همه جا مورد استفاده قرار گرفت. چرا که بسایر مستحکم و کاهش هزینه ی بسیاری را برای سازندگان به دنبال داشت.

در جوشکاری فورجینگ دو سر میلگرد پس از آماده سازی به دمای بالای 1200 درجه سانتی گراد رسیده و با فشاری هیدرولیکی به اصطلاح در هم فورج میشوند. لذا به این مدل از جوشکاری که جوشکاری فورجینگ گفته می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *